Poradna - Vaše dotazy

V popiscích ke všem prodávaným výrobkům se snažíme poskytovat co nejvíce důležitých informací. Zkuste si je tedy, prosím, pročíst před položením jakéhokoli dotazu v Poradně. Zde se budeme věnovat otázkám, které se většinou týkají obecnějším témat ohledně doplňků stravy. Můžete tu ale pokládat i specifičtější, osobnější zdravotní dotazy související s doplňkovou výživou. Pro ostatní dotazy, které se netýkají přímo suplementace, můžete využít diskusního fóra s mnohem rozsáhlejším počtem témat. Kde na vaše otázky mohou odpovídat nejen administrátoři, ale i ostatní uživatelé a moderátoři.

1) Kombinace Reishi a Forskolinu bude klíčová. S reishi se může jít i na 1500-3000 mg denně. U forskolinu dodržovat doporučené dávky, v případě zvýšených kontrolovat reakce srdce a štítné žlázy (bušení, tlak na krku).

Je možná kombinace reishi+shiitake+maitake (klidně 12-15 kapslí denně)

2) Jinak určitě ZMAx - zinek, hořčík - zde
Doporučené dávky stačí.

3) Vitamín D3 + K2 - zde
U déčka lze jít ale vysoko. Kombinace s K2 by být měla, ale samotného déčka lze hodně. 

4) Netluče se užívání Testo + Anti-Estrogen Complex - zde
Tady je také déčko, mimo jiné

Otázka je, co bylo ve složení původního testoboosteru. Obecně je potřeba extraktů 2-3x tolik, než bývají běžné doporučené dávky. Platí to o tribulusu, macce, fenugreeku (tady ne 500 mg nebo 1500 mg, ale často 3000 mg), rhodiole (ne 100, ale 300-400 mg) apod. Vždycky je dobré sledovat koncentraci hlavní účinné látky. 10% tribulus funguje jinak než 40% apod. 

Ze zahraničí se dá sehnat tongat ali.

Ve stravě méně cukru, více omega 3 a 6, jíst zeleninu jako brokolice, kadeřavá kapusta, růžičková kapusta, petržel.  

Obecně PCT pomocí bylin není úplně levná, stojí to několik tisíc. Nicméně, opakovaně u nás objednávají různí závodníci, fukční to je. 

Dobrý den. 

Rhodiola má vliv na duševní pohodu, mírné psychické nabuzení, lepší prokrvení a okysličení a lehce upravuje do harmonie hladiny pohlavních hormonů. Vliv na hubnutí je velmi mírný. 

Větší účinek v tomto ohledu má houba maitake, jinak zelený čaj (green tea) a zelená káva (green coffee). 

Nejúčinnější je bylina forskolin. Dáváme ji do dvou směsí
https://obchod.body-test.cz/cs/produkty/361-forskolin-power-burn/?c=58

https://obchod.body-test.cz/cs/produkty/369-fat-redux-2-0/?c=58

Forskolin není vhodný, pokud máte problémy se srdcem nebo šťítnou žlázou, resp. je nutná konzultace s lékařem. 

Na potlačení pocitů hladu funguje vláknina Konjac/Glukomannan. 

MCT olej se dá využít při speciálně stavěné ketogenní dietě. 

Obecně je vhodné "vyčistit" si jídelníček, jíst co nejpravidelněji a tak, aby to bylo udržitelné (pestré, chutné). 

Pokud má dojít k výraznějšímu úbytku tuku, je vhodné cvičit alespoň 2x týdně (40-60 minut posilování celého těla + 20-40 inut aerobní aktivity, případně samotné intervalové kardio 5-20 minut) a ideálně v posledním jídle před cvičením a v prvním jídle po cvičení NEJÍST sacharidy (ovoce, med, cukr, těstoviny, rýže, brambory, sladkou zeleninu), naopak přidat rostlinné oleje (MCT, řepkový, olivový, hroznový...).

 

Uvádíme rozmíchání ve vodě, protože při rozmíchání v mléce hrozí individuální problém zhoršené stravitelnosti - přilišné hustoty živin v roztoku. Je potřeba to osobně vyzkoušet, jestli jenom ve vodě, s mlékem půl na půl, nebo jenom s mlékem, odstředěným, polotučným nebo plnotučným, nebo nějakou rostlinnou náhražkou.

Rozmíchání ve vodě (jedna odměrka na 250-300 ml tekutiny) dělá nejméně problémů. Cokoli jiného je třeba vyzkoušet. Není to něja striktně zapovězeno.

Na etikety se píšou postupy, které by neměly dělat problémy nikomu - pokud nemá nesnášenlivost na laktózu nebo alergii mléčnou bílkovinu. Jinak, u proteinů, aminokyselin, vitamínů či extraktů lze vždy experimentovat a překračovat o něco doporučené dávky. Žádná látka uznaná za doplněk výživy nemůže být škodlivá ani ve zvýšeném množství oproti doporučenému dávkování. Samozřejmě několikanásobné překročení přináší obvykle zažívací potíže. Ale většinou ani dvojnásobná dávka nebývá nebezpečná. 

Kloubní Mix Drink jako většina kloubních přípravků obsahuje glukosamin a chodroitin. K nasycení chrupavek dojde po cca dvou měsících. Není třeba je používat soustavně. 
To, co má smysl, je samotný kolagen, denně.

AMG Collagen je v zásadě silnější díky aminokyselinám, které spouštějí zabudování kolagenu do tkání. Čili se jedná o silnější výrobek než Kloubní Mix Drink. 

Pokud bych pokračoval nějakým výrobkem, tak WheyCo Pro. 

Objednávku můžete konzultovat na telefonu 739 659 177. 

Není. Je to laktátová vazba.

Dobrý den,

ano, přesně tak, připravujeme a defakto i máme. Očekáváme vydání v únoru. Ale klidně pište na email info@nutri-exact.cz a myslíme to ještě před vydáním na eshopu. :)

Jakub

Dobrý den, 
podle studií FOS nenarušuje ketogenní dietu a je dokonce doporučován.
https://ketodietapp.com/Blog/lchf/Top-10-Natural-Low-carb-Sweeteners

Bohužel, sehnat kvalitní kolostrum s vysokým obsahem IGF-1, které by mělo vliv na růst svalů (1-2 kila za měsíc) je těžké. Ceny jsou vysoké, dodavatelé navíc chtějí velké jednorázové odběry a není jisté, zda by je zákazníci dokázali skoupit, dokud by bylo čerstvé. Je to velký problém. Pokud můžu doporučit něco od konkurence, tak Barneys. Musíte se ale dívat důkladně na složení a ptát se, většina produktů z kolostra je cílená na zvyšování imunity.

Cordyceps - 1500 mg denně, není podstatné, zda před tréninkem, prostě to rozložit běhe, dne. Není problém i navečer. Ideálně brát denně, delší dobu. 

Rhodiola - 400-600 mg denně, před tréninkem stačí 100-200 mg. Nedávat už navečer. V den tréniku možno víc než v den volna. Rhodiola působí na mnoho věcí, ne jenom na prokrvení. Ale funguje i jednorázově.

Inosin - cca 1000-1500 mg 30-60 minut před tréninkem, dalších 1000-1500 mg těsně před trénikem nebo při tréninku. Záleží na délce tréninku a typu metabolismu. Mimo den tréninku nemá smysl užívat.

Rhodiolu bylo potřeba snížit kvůli nové legislativě. 

Lecithin se počítá různým způsobem, téměř každý produkt to uvádí jinak. Lecithin opravdu není standardní tuk.

Ideálně nahnat jedno jídlo denně pomocí Optigermu (100-120 g) a po tréninku dávat Milky Gain (80-100 g).

Druhým stupněm je přidávat MCT olej (20-30 g denně, ideálně do gainerů).

Třetím strupněm jsou výrobky AMG, ideálně AMG Drink, 2-3 odměrky denně. 

Na mail objednavky.bodytest@gmail.com

Prosím, vždy uvádět číslo objednávky, ideálně i jméno. 
Reklamaci samozřejmě vyřídíme a chybějící zboží pošleme.