Poradna - Vaše dotazy

V popiscích ke všem prodávaným výrobkům se snažíme poskytovat co nejvíce důležitých informací. Zkuste si je tedy, prosím, pročíst před položením jakéhokoli dotazu v Poradně. Zde se budeme věnovat otázkám, které se většinou týkají obecnějším témat ohledně doplňků stravy. Můžete tu ale pokládat i specifičtější, osobnější zdravotní dotazy související s doplňkovou výživou. Pro ostatní dotazy, které se netýkají přímo suplementace, můžete využít diskusního fóra s mnohem rozsáhlejším počtem témat. Kde na vaše otázky mohou odpovídat nejen administrátoři, ale i ostatní uživatelé a moderátoři.

Rhodiolu bylo potřeba snížit kvůli nové legislativě. 

Lecithin se počítá různým způsobem, téměř každý produkt to uvádí jinak. Lecithin opravdu není standardní tuk.

Ideálně nahnat jedno jídlo denně pomocí Optigermu (100-120 g) a po tréninku dávat Milky Gain (80-100 g).

Druhým stupněm je přidávat MCT olej (20-30 g denně, ideálně do gainerů).

Třetím strupněm jsou výrobky AMG, ideálně AMG Drink, 2-3 odměrky denně. 

Na mail objednavky.bodytest@gmail.com

Prosím, vždy uvádět číslo objednávky, ideálně i jméno. 
Reklamaci samozřejmě vyřídíme a chybějící zboží pošleme. 

 

Pokud vyloženě nemáte problémy s kofeinem, tak je to bez problémů. Rhodiola spíš pomáhá na deprese.

Všechno závisí na tom, jestli umíte trávit mléko. Pokud ano, produkt nemá žádné vedlejší účinky. Naopak by koncipován tak, aby byl vhodný pro mládež.
Proteinové nápoje je možné konzumovat mnohem dříve než v 16 letech. 

Zdravím, odpověď je na delší konzultaci. V zásadě doporučuju tyto věci:

1) Spojit silové tréninky s kardiem, 40-60 minut posilovat, 30-60 minut lehké kardio nebo 5-15 minut intenzivní intervalové. 
Doporučuji frekvenci 3x týdně, v každém tréninku základní cviky, ideálně párovat: dřepy+mrtvé tahy, výpady+podrsazování pánve, bench press+přítahy, tlaky vestoje+stahování kladky, biceps+triceps, upažování vestoje+upažování v překlonu, 2-3 cviky na břicho za sebou...

2) Chtělo by to upřesnit "omezení sacharidů" - nechodil bych dlouhodobě pod 100 g (zhoršuje se činnost mozku a imunita). Smysl má NEdávat sacharidy v jídle před tréninkem a ihned po tréninku. Prostě tam mít okno jen na bílkoviny a tuky. Lze používat MCT olej ze shopu (od 1 do 5 lžic denně), případně i lecitin (2-3 navršené lžičky). Pokud nepoužíváte oleje s větším množstvím Omega 3, berte 4-6 kapslí Omega ze shopu. 
Jednou týdně zkuste přerušovaný půst - 8 hodin spát, 12 hodin nejíst, jen pít, a pak si dát jedno velké zdravé jídlo (maso, příloha, zelenina, olej).
Pijte to nejvíce zeleného čaje, klidně i green tea extrakt (vysypat z kapslí), podporuje pálení tuku. Lze jít až na 8 kapslí denně, stoupat a klesat ze 4 na 8...
Na potlačení hladu zkuste vlákninu konjac, kolem 2-6 kapslí denně. 
K vyladění práce střev (podpoře mikroflóry) pak FOS nebo GOS. 

Začal bych s FOS/GOS a zeleným čajem, pak uvidíte, co dál. 

Více zkuste konzultovat v diskusním fóru nebo přes email.

 

 

Ve vašem případě bude nejlepší střídat WheyCo a MaxRapid Pro, oba obsahují hydrolyzát kolagenu. Denní účinná dávka je 5-10 g. Čili WheyCa stačí kolem 25-30 g a MaxRapidu kolem 40-50 g (lze rozdělit na dva podíly před a po tréninku). 

U gainerů, které máme v nabídce, velmi záleží na tom, zda dobře snášíte mléko. Pokud ano, volil bych nejlépe Milky Gain. 

U tréninku badmintonu se může hodit i inosin, který výrazně zlepšuje okysličení. 

 

Retibolin obsahuje méně arachney a více stimulantů. Hodí se spíš jako nakopávač na trénink v daném dávkování. 

Adaptobol díky vysokému obsahu arachney bude působit v menším množství kapslí lépe na růst svalů.  U Retibolinu jsou nutné na tento efekt větší dávky a je vhodné brát produkt v dřívější části dne. 

Je to účelné v případě, že se trénuje často, tj. vícekrát než 3x týdně. Regenerační kapacity se snižují a glutamin přinejmenším zlepšuje imunitu a stav střev. Vliv na svalovou regeneraci je menší než u AMG, ale na druhou stranu dát AMG do Glutamin Drinku je dobré chuťové řešení. Poznatelná dávka glutaminu by měla být kolem 20 g. Menší dávky nemají zas tak  moc smysl.

Pokud by bylo v přípravku něco s androgenní aktivitou, museli bychom to uvést na etiketě a navíc by nemohlo jít o doplněk stravy, ale o léčiva. 
Efekt Retibolinu je primárně stimulující, při vyšším dávkování působí na větší využití bílkovin ze stravy (teoreticky lze dávkovat víc, nebo využít více ze stávajícího množství.) O vedlejší efekty se není třeba obávat. 

Ono se to prakticky neliší od mužů a dospělých lidí. U mladých dívek jenom nemá smysl dávat jim nějaké rostlinné extrakty na podporu hormonální činnosti (zkrátka je lepší nechávat to běžet přirozeně) a nedávat jí stimulanty (kofein, synefrin). Malý smysl má v tomto věku užívat volné aminokyseliny, mladý organismus umí lépe zužitkovávat živiny z normální stravy nebo "komplexních proteinů"-nápojů.

Čili v zásadě: po tréninku protein nebo gainer nebo proteinová kaše (Junior Pro - 40-50 g, Optigerm - 80-100 g, Milky Gain - 60-80 g apod.), lze brát kreatin v kapslích (příjemnější na užívání nez prášek, stačí 4-6 kapslí denně) a jinak kolagen (kapsle nebo nápoj - buď CheaPro nebo Kloubní mix Drink - oboje cca 20 g stačí.). Kolagen užívat půl hodiny před tréninkem. Kreatin spíš ráno/dopoledne, s předstihem 1-2 hodiny před tréninkem, lze ale i hned po tréninku spolu s proteinem nebo gainerem. 

Nejprve se zaměřte na kvalitní výživu. Váš syn by měl jíst ideálně tři velká jidla denně a dvě menší. Nezapomínejte ke každému jídlu dávat zeleninu, ovoce nebo přírodní šťávy. Používejte minimálně slunečnicový olej, dávejte více olivového, ale nebojte se ani másla. K jogurtům dávejte raději čerstvé ovoce než abyste kupovala slazené jogurty. Snažte se omezovat synovi příjem slazených nápojů a hlavně colových nápojů. Nebojte se zařazovat do jeho jídelníčku 1-2 vajíčka denně. Vhodné je jíst jednou denně maso a to co nejméně zpracované (čili čerstvě upravené), nikoli uzeniny, kde je hodně soli a jiných přídatných látek. Stejně tak nejsou nejvhodnější složkou stravy různé tvrdé a plísňové sýry. Všechny dělají dlouhodobě problémy s klouby a se srdcem. 

Pak si musíte rozhodnout, co je pro vašeho syna nejvhodnější. Pokud není zvyklý snídat, zkuste ho to naučit nebo mu podávat ve formě nápoje či kaše tento produkt: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/187-optigerm-mrp-27/?c=49, v dávce kolem 60-80 g prášku. Dá se zkonzumovat velmi rychle lžící nebo popíjet i po cestě do školy. 

Pokud není zvyklý moc svačit ve škole, můžete mu jako "obohacené mléko" dávat tento protein: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/308-junior-pro-60/?c=50 v dávce 30-40 g do 3-4 dcl vody. Dá se připravit dopředu do láhve. 

Pokud není zvyklý jíst hned po tréninku, dávejte mu tento protein: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/305-wheyco-82/?c=50 v dávce 20-30 g do 2-3 dcl vody. 

Na trénink se může hodit brát přípravek na okysličování, inosin: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/233-inosine-kapsle/?c=56 (2-3 kapsle půl hodiny před tréninkem)

V průběhu trénínku se vyplatí pít iontový nápoj: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/225-isotonic-optiont/?c=48 - přiměřenou porci 25 g do půl litru vody.

Pro posílení kostí jsou nutné vitamíny A a D v tomto multivitamínu: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/191-multivitamin/?c=60, stačí jedna kapsle denně, k jídlu, ve kterém jsou tuky. (Čili ne k samotným proteinům.)

Samozřejmě, nejde o to pít denně 3-4 nápoje a dávat si několik kapslí denně. Jde o to najít určité slabé místo během dne, které se dá vykrýt doplňky stravy. Doplňky stravy stačí dávat 1x denně, v případě nouze i 2x, ale nelze je považovat za plnohodnotné jídlo. Tomu dokáže napomoct, když se současně k nim jí ovoce nebo zelenina a třeba nějaké ořechy nebo jádra - nejlepší jsou mandle, pak para ořechy a vlašské a kešu ořechy. Přijímat ve formě natural-nesolené.