Dobrý den, můj dotaz se týká mého syna, který si usmyslel, že bude fotbalistou. Jelikož vidím jak na sobě pracuje rozhodla jsem se mu trošku pomoci. Chtěla bych požádat ohledně doplňků stravy či proteiny apod. které bych mu mohla koupit, ale hlavně aby mu

Nejprve se zaměřte na kvalitní výživu. Váš syn by měl jíst ideálně tři velká jidla denně a dvě menší. Nezapomínejte ke každému jídlu dávat zeleninu, ovoce nebo přírodní šťávy. Používejte minimálně slunečnicový olej, dávejte více olivového, ale nebojte se ani másla. K jogurtům dávejte raději čerstvé ovoce než abyste kupovala slazené jogurty. Snažte se omezovat synovi příjem slazených nápojů a hlavně colových nápojů. Nebojte se zařazovat do jeho jídelníčku 1-2 vajíčka denně. Vhodné je jíst jednou denně maso a to co nejméně zpracované (čili čerstvě upravené), nikoli uzeniny, kde je hodně soli a jiných přídatných látek. Stejně tak nejsou nejvhodnější složkou stravy různé tvrdé a plísňové sýry. Všechny dělají dlouhodobě problémy s klouby a se srdcem. 

Pak si musíte rozhodnout, co je pro vašeho syna nejvhodnější. Pokud není zvyklý snídat, zkuste ho to naučit nebo mu podávat ve formě nápoje či kaše tento produkt: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/187-optigerm-mrp-27/?c=49, v dávce kolem 60-80 g prášku. Dá se zkonzumovat velmi rychle lžící nebo popíjet i po cestě do školy. 

Pokud není zvyklý moc svačit ve škole, můžete mu jako "obohacené mléko" dávat tento protein: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/308-junior-pro-60/?c=50 v dávce 30-40 g do 3-4 dcl vody. Dá se připravit dopředu do láhve. 

Pokud není zvyklý jíst hned po tréninku, dávejte mu tento protein: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/305-wheyco-82/?c=50 v dávce 20-30 g do 2-3 dcl vody. 

Na trénink se může hodit brát přípravek na okysličování, inosin: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/233-inosine-kapsle/?c=56 (2-3 kapsle půl hodiny před tréninkem)

V průběhu trénínku se vyplatí pít iontový nápoj: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/225-isotonic-optiont/?c=48 - přiměřenou porci 25 g do půl litru vody.

Pro posílení kostí jsou nutné vitamíny A a D v tomto multivitamínu: http://www.obchod.body-test.cz/cs/produkty/191-multivitamin/?c=60, stačí jedna kapsle denně, k jídlu, ve kterém jsou tuky. (Čili ne k samotným proteinům.)

Samozřejmě, nejde o to pít denně 3-4 nápoje a dávat si několik kapslí denně. Jde o to najít určité slabé místo během dne, které se dá vykrýt doplňky stravy. Doplňky stravy stačí dávat 1x denně, v případě nouze i 2x, ale nelze je považovat za plnohodnotné jídlo. Tomu dokáže napomoct, když se současně k nim jí ovoce nebo zelenina a třeba nějaké ořechy nebo jádra - nejlepší jsou mandle, pak para ořechy a vlašské a kešu ořechy. Přijímat ve formě natural-nesolené.