Dobrý den, jaké jsou vhodné doplňky stravy pro 10letou dívku, která denně několik hodin sportuje, spíše rychlostně - silové sporty? Pro regeneraci po zlomenine zapesti by byly asi také nějaké doplňky vhodné? Děkuji

Ono se to prakticky neliší od mužů a dospělých lidí. U mladých dívek jenom nemá smysl dávat jim nějaké rostlinné extrakty na podporu hormonální činnosti (zkrátka je lepší nechávat to běžet přirozeně) a nedávat jí stimulanty (kofein, synefrin). Malý smysl má v tomto věku užívat volné aminokyseliny, mladý organismus umí lépe zužitkovávat živiny z normální stravy nebo "komplexních proteinů"-nápojů.

Čili v zásadě: po tréninku protein nebo gainer nebo proteinová kaše (Junior Pro - 40-50 g, Optigerm - 80-100 g, Milky Gain - 60-80 g apod.), lze brát kreatin v kapslích (příjemnější na užívání nez prášek, stačí 4-6 kapslí denně) a jinak kolagen (kapsle nebo nápoj - buď CheaPro nebo Kloubní mix Drink - oboje cca 20 g stačí.). Kolagen užívat půl hodiny před tréninkem. Kreatin spíš ráno/dopoledne, s předstihem 1-2 hodiny před tréninkem, lze ale i hned po tréninku spolu s proteinem nebo gainerem.