Prodáváte v tomto e-shopu anabolika?

Prodáváte v tomto e-shopu anabolika?

Prodáváte v tomto e-shopu anabolika?

Tetsuo  08.06.2014  Suplementy a doping

Pokud se pojmem „anabolika“ myslí androgenní anabolické steroidy (AAS), tak ty prodávat na českém internetu ani nemůžeme, protože je to trestné. Nelze provozovat oficiální živnost s tím, že prodáváte steroidy.

Pokud se ale slovem „anabolika“ myslí látky, které přispívají k růstu svalové hmoty, pak ano, samozřejmě, že je prodáváme, protože jedním z cílů doplňkové sportovní výživy je podporovat růst svalů, síly a výkonnosti. 

Lidský metabolismus (zpracovávání živin) zná dva typy procesů: anabolismus (vytváření složitějších látek z jednodušších látek = růst svalů, kostí, vlasů, nehtů apod.) a katabolismus (vytváření jednodušších látek ze složitějších látek – tedy rozklad, tvorba a odvádění odpadu z těla). Anabolicky působí i mnohé vitamíny a minerály, bílkoviny-proteiny jsou vyloženě stavebními jednotkami svalů. Anabolické procesy se dají nastartovat i čistými aminokyselinami. Doplňování cukrů-zásob energie do svalů, je také anabolický proces. 

Rozdíl mezi dopingem (resp. anabolickými steroidy) a suplementy-doplňky stravy je v tom, že steroidy jsou umělé deriváty pohlavního hormonu testosteronu a silně manipulují (nahrazují či narušují) vlastní přirozenou produkci hormonů. Suplementy nemají na hormony vliv, případně je jejich vliv velmi malý a spíše harmonizující, než narušující.