Je možné, že by některé produkty z tohoto shopu obsahovaly dopingové látky?

Existují firmy pochybného charakteru, případně trenéři pochybných způsobů, kteří do doplňků stravy přidávají dopingové látky, případně svým klientům rovnou místo běžných schválených suplementů podávají doping a tvrdí, že jde o běžné proteiny, aminokyseliny, vitamíny nebo byliny. 

Tyto postupy ale nelze aplikovat cestou veřejného internetového prodeje, neboť jsme jako výrobci a distributoři zodpovědní za to, co prodáváme a jsme pod poměrně přísnou kontrolou orgánů jako je Státní potravinářská a zemědělská inspekce (SPZI), Ministerstvo zdravotnictví (MZ) či Státní hygienický ústav a Česká obchodní komora. Přidávání dopingových látek do běžných doplňků je spíš komplikované a neefektivní. Nemáme na něm sebemenší zájem a našim zákazníkům naopak vysvětlujeme, že lepší jít spíše přírodní cestou. Případy, kdy se dopingové látky dostávají do suplementů, jsou velmi ojedinělé. 

Většinou jde o to, že dotyčná výrobna kromě proteinů a aminokyselin také vyrábí doping a na výrobní lince nepanují dostatečně přísné hygienické předpisy. Doplňky stravy pak mohou být dopingem kontaminované. Tyto doplňky však nemají ani silný dopingový účinek (čili jakýkoli potenciálně pozitivní vliv), ale mohou způsobit pozitivní dopingový nález u registrovaných sportovců. V naší výrobně doping nevyrábíme ani odděleně, ani neskladujeme dopingové látky, čili podobný scénář je vyloučen.