Jaké problematické látky kromě (metabolitů) steroidů se mohou vyskytovat v doplňcích stravy?

V našich výrobcích se nevyskytují žádné. Dáváme si pozor na dodavatele a máme dostatečné know-how na to, abychom věděli, co lze kupovat a prodávat. 

Nicméně, jako upozornění pro méně zkušené zákazníky (a případně i prodejce, kteří nechtějí přijít do konfliktu se zákonem), lze uvést minimálně to, aby si dávali pozor na obsah efedrinu v některých výrobcích (např. pod názvem byliny mahuang), dále, aby se vyhýbali produktům obsahujícím DHEA (Dehydroepiandrosteron) a Forskolin (také často jako Coleus forskholii). Všechny takovéto výrobky bývají většinou rychle staženy z trhu. Je zároveň pravda, že část uživatelů po podobných výrobcích touží, právě z důvodu, že je těší obsah něčeho zakázaného.

Zvláštním druhem problematických doplňků stravy jsou guggulsterony, které bývají součástí různých doplňků na hubnutí. V guggulsteronech, které mají rostlinný původ, se mohou objevovat hormonální metabolity (jde o normální jev). V tomto případě může být při velmi (vlastně až zbytečně) citlivém měření přípravek označen za doping, aniž by měl vliv na růst svalů. Těm totiž k růstu nepomáhají metabolity hormonů, ale samotné hormony. Problém je, že doping se v těle sportovce měří na základě zjišťování metabolitů a je jedno, zda tento metabolit vyrobilo lidské tělo, anebo rostlina a lidské tělo je jenom „nosič“.