Jak nejlépe polykat větší množství tobolek a tablet?

Dotaz, který možná nenapadne mnoho lidí. A také praktika, kterou ovládá velmi málo lidí. Jakmile ale užíváte více suplementů, případně celkově berete suplementaci vážně, dostanete se do situace, kdy vám desítky tobolek a tablet denně mohou činit fyzické potíže. Buď se cítíte, že máte plnou trávicí trubici, nebo naopak máte v žaludku příliš mnoho vody. Existují přitom dva odlišné efektivní triky, jak do sebe dostat hodně tobolek i tablet s co nejmenším množstvím vody.

Při braní více tobolek naberte do úst trochu vody a tobolky lehce namočte. Poté předkloňte(!) hlavu a polkněte. Zapijte dále menším douškem vody. Pokud budete hlavu zaklánět, tobolky mají tendenci přichytávat se na horním patře a musíte ústa „proplachovat“ velkým množstvím vody. Tobolky jsou navíc lehčí než voda a mají sklon po ní plavat. Jediným rozumným řešením jen tedy polykat navlhčené tobolky s předklonem hlavy.

Při braní tablet naopak hlavu zakloňte a „hoďte“ si je dozadu do krku (vyžaduje to samozřejmě trochu zručnosti). Tablety jsou těžší než voda, ale (většinou) nelepí – tudíž je nepolknete navlhčené s předklonem hlavy, ale ani se nenalepí na patro. Tablety tedy polykejte s trochou vody se záklonem hlavy.

Jde o primitivní triky, ale ušetříte s nimi hodně stresu a vody.