Jak dlouho dopředu si namíchat nápoj?

Jak dlouho dopředu si namíchat nápoj?

Jak dlouho dopředu si namíchat nápoj?

Tetsuo  27.09.2014  Připrava a konzumace

Mnozí lidé jsou zvyklí míchat si dopředu proteinové nápoje či gainery, protože poté během dne nemají čas si odměřovat dávky prášku, nebo vůbec mají z různých důvodů ztížené podmínky při manipulaci s práškem a vodu a nechtějí na sebe poutat pozornost.

Míchání většiny nápojů dopředu má jednoduchá pravidla: většina proteinů, gainerů a aminokyselinových nápojů vydrží několik hodin (na produktech z toho shopu byly ozkoušeny jako minimální doba 3 hodiny). Některé produkty (typicky hlavně aminokyselinové nápoje) vydrží i přes noc nebo osmihodinovou pracovní dobu. Ideální je mít nápoj uzavřený v ledničce, případně ho namíchat v ledové vodě a obecně ho nevystavovat přímému slunci, nebo nenosit půl dne v batohu, na nějž svítí slunce. Při delším odstátí také ve většině produktů vznikají různé sedimenty. Ty nejsou za závadu. Individuální délku trvanlivosti si nicméně každý může otestovat sám a jednoduchým indikátorem je jednoduše vůně/západ nápoje, přičemž je nutné znát čerstvou vůni ihned po rozmíchání. 

K delšímu přechovávání nápojů máme ještě jedno zásadní doporučení: nádoby, v nichž nápoje přechováváte, by měly být buď ze skla, nebo z platů, jež jsou jasně označeno jako „BPA  free“, tedy bez obsahu bisfenylů. V opačném případě riskujete, že se z nekvalitních plastů uvolňují bisfenyly do nápojů a ve výsledku vám můžou „rozhodit“ hormonální rovnováhu.