Ahoj,mam dotaz, planuju si koupit AMG Post-Workout formula pro uzivani po treninku pro me a pritelkyni (ve fazi hubnuti).Dava to pro pritelkyni smysl? Jezdi stredne narocny trenink, kombinovani kardio + zelezo+ doporucili byste jeste neco dals

AMG Post-Workout obsahuje sacharidy, což vyžaduje jistou úvahu a rozhodnutí. Jsou dva způsoby, jak hubnout stravou.

1) Omezit sacharidy před a po tréninku, nebo naopak všude jinde. Čili buď dávat před a po tréninku přednostně věci jako MCT olej, lecitin, konjac, pyruvát, kofein, synefrin, green tea, green coffee apod. a nedávat sacharidy (ovoce, pečivo, rýže, brambory, med, cukry v nápojích). Ve zbytku dne dávat sacharidy rozumně a spíše komplexní druhy. Tohle vede k rychlejšímu zhubnutí, hůř se tím zvyšuje výkon a svalová hmota.

2) Druhá varianta je nejíst sacharidy moc během dne a upřednostňovat stravu založenou na bílkovinách a tucích (maso, vejce, zelenina, oleje - opět se dá hodně MCT, avokádo, ořechy apod.) a dávat sacharidy jen trochu před a potom více po tréninku. Tímto způsobem se hubne pomaleji, ale lépe se zvyšuje výkon a svalová hmota. Tady se samozřejmě doporučuje dávkovat esenciální aminokyseliny před a po tréninku, i v průběhu dne. Chuťově nejvýhodnější je AMG Max Drink.

Doporučuju pročíst si zdejší článek o  výživě před a po tréninku a článek o MCT oleji. Jinak prakticky vždy je (přinejmenším zdravotně) vhodný extrakt zeleného čaje, nabudí na trénink a má vliv na mobilizaci tuků.