Dobrý den, jaký potravinový doplněk by jste mi doporučil proi 7 letého syna. Hraje fotbal a hokej, ale je velmi hubený a špatně jí, proto bych rád tímto způsobem doplnil jeho jídelníček. Děkuji David U.

Předně bych zjišťoval důvody onoho nechutenství.  Něco by mohlo ukázat lékařské vyšetření, ale třeba i pohovor u dětského psychologa. Může jít o zdánlivě bezvýznamnou drobnost. 

Každopádně je jinak snadné nahradit část klasické potravy tekutou sportovní výživou. Ideální budou gainery a meal replacementy (komplexní náhražky jídla). 

Předpokladem je, aby váš syn neměl problémy s trávením mléka (laktózy). Potom je použitelný libovolný z těchto nápojů, základní dávka je 50 g prášku 1-2x denně. (Ráno a po cvičení, nebo jenom ráno nebo jenom po cvičení.)

Pokud máte zájem to zkusit, doporučuji koupit zezačátku více malých balení různých příchutí, ať syn zkusí, co mu nejvíce chutná. V případě, že by mu něco nesedělo, nebude pro vás problém to zkonzumovat sám, produkty mají univerzální použití jako snadno stravitelná náhražka jídla.