Dobrý den, chci se zeptat ohledně dávkování BCAA drink 2:1:1, Glutaminu a Proteinu Whey Co 82%. Vážím 90 kg , cvičím v průměru 3x týdně těžší váhy + 1 x v týdnu si zaboxuji. Můžete mi doporučit dávkování a také zda mám v netréninkové dny něco z uvedeného

Po tréninku (posilovacím i boxování) lze vždy dát vše najednou. Protein cca 30-40 g, BCAA Drink cca 10-20 g a 5-10 g glutaminu. Glutamin lze snadno rozpustit v BCAA Drinku, teoreticky i proteinovém nápoji. Přímo směs všeho třeho chuťově nebude ideální, ale smíchánív žaludku nevadí. 

Jako experiment jde zkusit dávat denně 20-30 g glutaminu cca 14 dní (pak na měsíc klidně vynechat nebo snížit na polovinu) a BCAA Drink dávat ráno 10-20 g před snídaní, případně i před obědem.  Jakmile aminokyseliny nastoupají na pár desítek gramů denně, je jejich účinek na regeneraci poznat. Lidé, co dávkují opatrně po 5 g, většinou nezaznamenají nic.

Protein se dá užívat denně, pokud člověk není schopný jíst dost normálního jídla. Opět 30-40 g denně by mělo stačit. Je to ideální jídlo na ráno, když člověk spěchá (k tomu lze nějaké ovoce, ořechy, semínka...) nebo na večer (už spíš bez sacharidů).  Nedával bych proteinového prášku větší množství denně, věřte jinak klasické stravě (maso, vejce, jogurty). Protein jde zamíchat i do bílého jogurtu nebo tvarohu, zalít jím ovesné vločky apod. 

Pokud člověk není schopný sníst do živin ve zhruba třech jídlech denně, tak tím čtvrtým může být vždy proteinový nápoj.