Dobrý den, mám trochu obsáhlejší dotaz. Vracím se k posilování po delší době. Rád bych, kdyby jste mi doporučili něco z vašeho sortimentu jako před tréninkový nápoj. Jelikož mám takovou práci, která mi vždy neumožní před tréninkem správně a dobře pojíst,

Velmi záleží na tom, 1) kdy jíte naposledy normální JÍDLO před tréninkem a 2) jak dlouho po případném PŘEDtréninkovém NÁPOJI chcete či můžete trénovat.

Nabízí se tyto základní varianty:
a) Od posledního jídla uplynulo 3-5 hodin, žaludek je vytrávený. Cvičit chcete zhruba za hodinu. V tomto případě je nejlepší kaše Optigerm 40 % - komplexní, snadno stravitelná náhražka stravy. 80-100 g prášku, zalít vlažnou vodu a sníst lžící a zapíjet třeba zeleným čajem, nebo něčím, co vás nakopne na trénink. Další variantou je rychleji stravitelná kaše (rozmíchatelná) i jako nápoj - MaxRapid Gain.

b) Stejná doba od posledního jídla, ale chcete cvičit jíž za půl hodiny - ideální bude AMG Pre-Workout, nápoj s ovocnou příchutí. Můžete jít až někam na 80-100 g do 1 litru vody, upíjet pomalu již půl hodiny před tréninkem a postupně zvytek dopít během tréninku. Variantou jsou i jiné AMG nápoje: AMG Drink All in One nebo AMG Post-Workout - záleží, jak vám budou sedět chuťově, např.

c) V případě, že jste jedl klasické pevné jídlo naposledy dříve než dvě hodiny před tréninkem (a nebylo v něm moc bílkovin), a budete cvičit tak za hodinu, dejte MaxRapid Gain (80-100 g) nebo Milky Gain (při dobré snášenlivosti laktózy) nebo libovolný proteinový nápoj, kolem 30 g prášku. 

Po tréninku je určitě nejvýhodnější Hydro DH32 a kolem 20-30 g sacharidů. Jestli to bude banán, maltodextrin, rýžový chlebíček nebo třeba kolem 40 g Anabolic Gain (smíchaný s odměrkou Hydra), je to celkem jedno.